Poniżej przedstawiamy firmy, które zawarły z Politechniką Śląską
 porozumienia o organizacji praktyk studenckich i/lub staży studenckich i absolwenckich.

 

 

Lp

Firma

Charakterystyka firmy

Umowa dotyczy

1

3S

ul. Chorzowska 50

44-100 Gliwice

3S to grupa przedsiębiorstw z branży telekomunikacyjnej, zlokalizowanych na terenie woj. śląskiego  (Katowice i Gliwice). 3S dysponuje własną siecią światłowodową o długości ponad 1500 km oraz największym w regionie centrum przetwarzania danych. Grupa, obecna na rynku od 2002 roku, dotychczas świadczyła usługi pod marką 3S Śląskie Sieci Światłowodowe. Od 2012 roku występuje pod skróconą nazwą 3S. Grupa działa w formie kilku spółek prawa handlowego: TKP S.A. (buduje i udostępnia infrastrukturę swiatłowodową), 3Services Factory S.A. (zarządza data center), 3S Sp. z o.o. (świadczy usługi telekomunikacyjne).

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

2

Air Engineering sp. z o.o.

Oddział Katowice

Ul. Ligocka 103 (Bud. 3d)

40-568 Katowice

Firma zapewnia kompleksową obsługę od koncepcji, projektu, poprzez dostawę urządzeń, instalację, uruchomienie, serwis instalacji wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych i systemów klimatyzacyjnych split, multi split, VRF (VRV), wody lodowej – jest autoryzowanym przedstawicielem wielu producentów, między innymi Mitsubishi Electric, Daikin, Whirlpool.

Specjalizacją firmy Air Engineering są systemy klimatyzacyjne VRF i VRV oparte na najnowocześniejszej technologii pomp ciepła powietrznych japońskich producentów Mitsubishi Electric i Daikin.

Porozumienie o współpracy, w tym organizacji praktyk i staży

3

 

AIUT Sp. z o.o.

Ul. Leona Wyczółkowskiego 113

44-113 Gliwice

 

Firma AIUT Sp. z o.o. została założona w 1991 roku w Gliwicach. Przedmiotem działalności spółki jest projektowanie, realizacja a także integracja systemów automatyki przemysłowej oraz komputerowych systemów nadzoru i sterowania zarówno w kraju jak i za granicą. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w sektorach: motoryzacyjnym, energetycznym, hutniczym, metalurgicznym, petrochemicznym, gazowym, cementowo-wapienniczym, spożywczym oraz papierniczym.

Porozumienie w sprawie współpracy

4

ALSTOM Konstal S.A.

Ul. Metalowców 9

41 – 500 CHORZÓW

ALSTOM – jest globalnym liderem w obszarze wytwarzania i transmisji energii, a także infrastruktury kolejowej. Firma zatrudnia w 100 krajach świata ponad 90 000 pracowników, w tym 3000 osób w Polsce.

ALSTOM Konstal - (wchodzący w skład  ALSTOM Transport) specjalizuje się w produkcji wagonów metra oraz tramwajów nowej generacji (np. nowoczesne tramwaje CITADIS z całkowicie niską podłogą); współpracuje w produkcji z innymi fabrykami koncernu  sponad 10 krajów uczestnicząc w Produkcji pociągów dla klientów z Włoch, Francji, Niemiec i Australii.

Możesz odbyć praktykę lub płatny staż w następujących działach: Technologiczny, Produkcyjny, Jakości, Logistyki, Zakupów.

Porozumienie o współpracy, w tym organizacji praktyk i staży

5

 

AMEplus Sp. z o.o.

ul. Żernicka 35,

44-105 Gliwice

 

AMEplus należy do czołówki polskich przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie projektowania i oprogramowania oraz instalacji sprzętu automatyki i systemów sterowania.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

6

ASPEKT Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 26

41-902 BYTOM

Firma posiada ponad 11 – letnie doświadczenie w branży automatycznej identyfikacji. Jej zespół to wyłącznie najlepsi specjaliści. Grupa inżynierów i menedżerów, specjalistów i techników. Wykształceni, doświadczeni i co najważniejsze niezawodni.

Współpracujemy z największymi firmami na świecie, dzięki naszym partnerom stale zwiększamy zakres i podnosimy jakość oferowanych usług, m.in.:

·        Datalogic – wiodący producent skanerów przemysłowych
oraz przenośnych terminali.

·        Motorola – największy na świecie dostawca, jednych
z najnowocześniejszych rozwiązań szeroko rozumianej Auto ID.

·        Zebra – producent drukarek przemysłowych posiadający największy udział w rynku w tym segmencie.

Otrzymaliśmy szereg wyróżnień pozwalających nam twierdzić,
że nie słowa lecz czyny są najważniejsze

Firma posiada Status Autoryzowanego Dystrybutora głównych producentów urządzeń do obsługi i generowania kodu kreskowego, a także liczne certyfikacje techniczne uprawniające do napraw urządzeń, certyfikat Motorola CWNA.

Z jej usług skorzystało wiele znanych i cenionych firm, m.in.: DHL Express, Fiat, Nowy Styl, Indykpol, Animex, TRW, LPP i wiele innych.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

7

AVIO Polska

ul Grażyńskiego 141
43-300 Bielsko - Biała

AvioPolska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy przemysłowej AVIO będącej liderem w branży lotniczej.

Podkreślanie indywidualności każdego pracownika jest dla nas jedną z fundamentalnych wartości. Zdajemy sobie sprawę, iż aby sprostać konkurencji na rynku musimy być w stanie zapewnić naszym pracownikom swobodne wykorzystanie i umacnianie nabytych umiejętności. Jako główny cel stawiamy stworzenie warunków do jak najpełniejszego wykorzystania potencjału swoich pracowników i zachęcenie ich do aktywnego udziału w życiu firmy.

Dla Avio oznacza to przywiązywanie ogromnej wagi do zarządzania personelem oraz bycie otwartym na potrzeby pracowników, ponieważ to właśnie ludzie stanowią największy kapitał dla firmy.

 

Tematy prac dyplomowych proponowane przez firmę:

1. FMEA jako determinanta sprawnego zarządzania ryzykiem w procesie produkcyjnym na linii rotorów turbiny niskiego ciśnienia silników odrzutowych.

2. FMEA jako determinanta sprawnego zarządzania ryzykiem w procesie produkcyjnym na linii statorów turbiny niskiego ciśnienia silników odrzutowych.

Porozumienie o współpracy, w tym organizacji praktyk i staży

8

Blumenbecker  IPS Polska Sp. z o.o.

Ul. Ligocka 103

40-568 Katowice

tel. 32 278 70 80

fax 32 278 70 83

Blumenbecker IPS Polska projektuje i instaluje kompletne rozwiązania z zakresu automatyki, informatyki i robotyki w najróżniejszych branżach przemysłowych. Dysponuje szerokim doświadczeniem w zakresie technik transportu bliskiego, linii montażowych i produkcyjnych, automatyzacji maszyn i systemów informatycznych do obsługi produkcji (SCADA, MES, ERP).

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

9

 

BRINKMAN POLSKA Sp. z o.o.
ul. Katowicka 38

43-100 TYCHY

Brinkman Polska jest dostawcą, profesjonalnych środków produkcji, od prostych nawozów, po skomplikowane urządzenia i linie technologiczne dla gospodarstw ogrodniczych, pieczarkarskich i firm z branży przetwórstwa żywności. W zakresie naszej aktywności jest automatyzacja wielu procesów manipulacji produktami. Motto firmy brzmi - wiodący
w ogrodnictwie. Doświadczenie nasze bierze się ze 125 lat historii, oraz z innowacyjnego nastawienia firm z grupy Brinkman.

Jeśli jesteś dobrze zmotywowany do trudnych zadań, jeśli osiągasz satysfakcję z pokonywania trudności, z wykonywania skomplikowanych projektów, po prostu lubisz pracować, a przy tym znasz dobrze język angielski lub niemiecki czy nawet holenderski lub włoski, to nadajesz się do naszego zespołu.

W zamian oferujemy:

- pracę w stabilnej firmie,

- system wynagrodzenia premiujący aktywność i skuteczność,

- Pracowniczy Program Emerytalny dla stałych pracowników.

Porozumienie o współpracy, w tym organizacji staży

10

Comau Poland Sp. z o.o.

BU Robotics & Service

ul. Turyńska 100

43-100 TYCHY

Jednym z głównych strategicznych celów Comau Poland jest świadczenie usług utrzymania ruchu zarówno dla Klientów należących do sektora motoryzacyjnego jak również dla firm z innych branż przemysłu. Firma proponuje swoim Klientom usługi projektowania i wykonania przyrządów oraz części zamiennych, instalacje i montaż maszyn i linii produkcyjnych, usługi laboratorium elektronicznego oraz konserwacje i remonty urządzeń dźwignicowych.

Porozumienie o współpracy, w tym organizacji praktyk i staży

11

Delphi Poland S. A.

Ul. Podgórki Tynieckie 2
30-399 Kraków
tel. 12 252 11 00
fax. 12 252 10 01

Delphi jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań elektronicznych i technologii systemowych dla sektora motoryzacyjnego. Koncern zainwestował w Polsce ponad 380 milionów USD – zarówno w produkcję, jak i w badania i rozwój. W Polsce zatrudnionych jest ok. 7,5 tysiąca pracowników w siedmiu zakładach produkcyjnych i nowoczesnym Centrum Technicznym w Krakowie.

Porozumienie dotyczy udzielania pomocy magistrantom
i doktorantom
w pisaniu prac dyplomowych

12

Danone Sp. z o.o

ul. Redutowa 9/23

01-103 Warszawa

tel. +48 505 023 186

 

Danone to międzynarodowy i bardzo dynamiczny biznes. Dlatego szukamy osób, które odważnie sięgają po więcej, grają zespołowo oraz działają szybko, logicznie i skutecznie. Dla studentów III-V roku: Program Praktyk Letnich. Dla dyspozycyjnych studentów ostatnich lat i absolwentów (po praktykach i stażach):
Program Rozwoju Talentów z planem docelowego zatrudnienia! Gdzie? Warszawa (biuro główne i fabryka), Bieruń k/Tychów (fabryka) oraz największe miasta w Polsce (Dział Sprzedaży).

Działy:

Marketing, Sprzedaż (w tym Marketing Handlowy), Finanse (Kontroling, Kontrola Wewnętrzna, Księgowość), HR, Łańcuch Dostaw, Relacje Zewnętrzne (PR & CSR), Informatyka Biznesowa (IS), IT Competency Center EMEA, Zakupy, Badania i Rozwój Produktu, Fabryka (Zarządzanie Produkcją, Dział Techniczny, Utrzymanie Ruchu), Zapewnienie Jakości i Bezpieczeństwa Produktu.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

13

DRAGADOS S.A.

ul. Krowoderskich Zuchów 12

31-272 Kraków

Dragados wraz z grupą firm, których jest udziałowcem, tworzy w  ramach Grupy ACS jedną z największych na świecie firm w sektorze usług budowlanych. Dragados jest generalnym wykonawcą projektów infrastrukturalnych takich jak autostrady, lotniska, budowle morskie i  projektów kubaturowych. Dragados jest liderem sektora budowlanego w Hiszpanii, jedną z największych firm w Europie, jest też silnie reprezentowany na pozostałych kontynentach.

Poprzez zastosowanie kultury jakości, kompetencji, przejrzystości działania, etyki biznesowej i szczególnego podejścia do bezpieczeństwa pracy oraz poszanowania środowiska, Dragados stanowi gwarancję jakości dla swoich Klientów i oferuje znakomitą szansę rozwoju zawodowego.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

14

ELEKTROBUDOWA S. A.

ul. Porcelanowa 12
40-246 Katowice
tel. (032) 259 01 00
fax. (032) 205 27 60

ELEKTROBUDOWA S. A. jest wiodącym wykonawcą i dostawcą aparatury rozdzielczej średnich i niskich napięć, jak również stacji i systemów elektroenergetycznych.

ELEKTROBUDOWA brała udział w budowie niemal wszystkich polskich elektrowni i elektrociepłowni oraz wielu na świecie.

Pomoc dla studentów już na trwałe wpisała się w kulturę organizacyjną ELEKTROBUDOWY. Stanowi ona wyraz niewątpliwej troski o wizerunek Spółki w otoczeniu lokalnym, jak również istotny wkład w kształcenie kadr nowoczesnej gospodarki i rozwój regionalny. W 2004 roku firma otrzymała dyplom Mistrza Praktyk  za aktywne wspieranie kształtowania kariery zawodowej studentów Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

15

ELEKTROMETAL S.A.

Ul. Stawowa 71

43-400 Cieszyn

PRODUKCJA - DYSTRYBUCJA - SERWIS

·        iskrobezpiecznych systemów automatyzacji procesów technologicznych

·        iskrobezpiecznych systemów łączności, sygnalizacji i blokady systemów - monitoringu wizyjnego

·        systemów łączności radiowej

·        ognioszczelnych pól rozdzielczych

·        pól rozdzielczych budowy zwykłej średniego napięcia

·        muf kablowych i zestawów naprawczych kabli oraz przewodów oponowych

·        przeciwwybuchowego i przemysłowego sprzętu oświetleniowego

·        reduktorów średniego ciśnienia gazu i skrzynek gazowniczych

·        gazomierzy miechowych i turbinowych

USŁUGI

·        projektowanie i wykonawstwo instalacji elektrycznych średnio- i niskonapięciowych

·        doradztwo techniczne

·        kompletacja i montaż urządzeń górniczych

·        usługi produkcyjne: cynkowanie galwaniczne, malowanie farbami proszkowymi, wykrawanie, gięcie, ciągnienie i cięcie blach, obróbka skrawaniem, montaż podzespołów i urządzeń mechanicznych, elektromechanicznych i elektronicznych

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji staży

16

Elsen-Logistic Sp. z o.o.

Tulipan Park, Budynek B,

Al. Jana Nowaka Jezioranskiego 39
44-102 Gliwice

ELSEN logistics & more jest globalną firmą logistyczną z 130–letnim doświadczeniem. W tym czasie z firmy transportowej przeistoczyliśmy się w dynamiczną firmę, która oferuje logistykę kontraktową, unikalne rozwiązania supply chain oraz wysokie kompetencje w realizacji projektów. Globalny gracz i partner w różnych branżach, a w szczególności automotive i lotnictwie.

Porozumienie w sprawie współpracy

17

Energotest sp. z o.o.

Ul. Chorzowska 44B,

44-100 Gliwice

 

Energotest to nowoczesna, dobrze zorganizowana firma inżynierska znajdująca się w grupie kapitałowej ELEKTROBUDOWA S.A. Podstawowym atutem firmy jest liczna kadra wybitnych specjalistów, ponad 75% personelu posiada wyższe wykształcenie. Wielu z nich kierowało lub współuczestniczyło w: projektowaniu, kompletacji dostaw, nadzorowaniu montażu, badaniach pomontażowych, rozruchu urządzeń i układów elektroenergetycznych praktycznie we wszystkich nowo budowanych i modernizowanych elektrowniach, elektrociepłowniach, stacjach energetycznych oraz zakładach przemysłowych w Polsce, jak również za granicą.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

18

 

Expo Silesia sp. z o.o.

Ul. Braci Mieroszewskich 124

41-219 Sosnowiec

 

Główna działalność Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia to organizacja własnych imprez targowych oraz konferencji i spotkań im towarzyszących.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

19

FAMUR S. A.

UL. Armii Krajowej 51

40-698 Katowice

FAMUR jest producentem kombajnów ścianowych dla górnictwa węgla kamiennego. Spółka posiada ponad 85 letnie doświadczenie w projektowaniu i dostawie zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń dla górnictwa podziemnego.

Porozumienie dotyczy udzielania pomocy magistrantom i doktorantom w pisaniu prac dyplomowych

20

 

 

FIAT AUTO POLAND S. A.

ul. Turyńska 100
43-100 Tychy
tel. 32 217 91 00

 

Fiat Auto Poland jest największym w Polsce producentem samochodów i trzecim co do wartości sprzedaży polskim eksporterem, który znajduje się w czołówce inwestorów zagranicznych w kraju.

Zakład w Tychach produkuje samochody z segmentu A: Fiat 600 oraz Fiat Panda. Poprzez swoją sieć handlową firma sprzedaje i zapewnia serwis samochodom marki Fiat, Lancia, Alfa Romeo i samochodom dostawczym.

Od 1998 roku firma corocznie podpisuje porozumienie z Politechniką Śląską obejmujące współpracę naukowo-techniczną i szkoleniową wykorzystującą dorobek naukowy Politechniki oraz potencjał i pozycję Fiat Auto Poland.

Podczas odbywania praktyk studenci mają okazję przyjrzeć się produkcji samochodów, metodom zarządzania, organizacji oraz rozwojowi technologicznemu firmy. 

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

21

FIAT-GM POWERTRAIN POLSKA Sp. z o. o.

ul Grażyńskiego 141
43-300 Bielsko - Biała

FIAT-GM Powertrain Polska jest największym pracodawcą i zakładem produkcyjnym na Podbeskidziu oraz posiada duże doświadczenie w produkcji zespołów napędowych. Pierwszy okres działalności Spółki w nowej strukturze to produkcja silników 100 GL (899 ccm) oraz skrzyń biegów C526 dla odbiorców krajowych i zagranicznych, jak Fiat Auto Poland i Fiat Auto Mirafiori (Włochy). W całym okresie działalności zakładu wyprodukowano tutaj ponad 5 milionów sztuk zespołów napędowych i ponad dwa miliony silników Diesla do różnych samochodów.

Najnowszym, o kluczowym znaczeniu produktem wytwarzanym
w zakładzie jest innowacyjny silnik Turbo Diesel 1.3 SDE.

Inwestycja związana z uruchomieniem jego produkcji pochłonęła blisko 400 milionów euro i dała pracę blisko 1000 pracownikom zatrudnionym obecnie w zakładzie.

FIAT-GM Powertrain Polska posiada certyfikaty jakości: BHP PN-N-18001:2004, ISO/TS 16949:2002, środowiskowy ISO 14001:2005 oraz BS OHSAS 18001:2007. Aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej i odgrywa znaczącą rolę ekonomiczną w regionie.

Porozumienie o współpracy, w tym organizacji praktyk i staży

22

FLUOR S. A.

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11
44-101 Gliwice
tel. 032 2391500
fax. 032 2312245

Fluor Corporation Inc. jest jedną z największych, publicznie notowanych (NYSE) firm inżynieryjnych z siedzibą w Dallas, TX, USA. Fluor SA Gliwice świadczy swoje usługi w ramach segmentu biznesowego Energy & Chemicals dla przemysłu rafineryjnego, petrochemicznego i chemicznego w branżach: procesowej, mechanicznej, orurowania, elektrycznej i kontrolno-pomiarowej. Firma jest w pełni zintegrowana w zakresie wykonywania projektów z siecią innych biur Korporacji na całym świecie, co pozwala na jednoczesną realizację tego samego projektu przez zespoły inżynierów z różnych Korporacji na świecie.

Projekty Fluor SA wykonywane są w systemie zespołów zadaniowych, przy użyciu nowoczesnej infrastruktury komputerowej oraz narzędzi wspomagających projektowanie tj.: 3D PDS Intergraph, AutoCAD, Microstation, Material ManagerSm, OptimEyesSM, IPESM/Ikarus 2000.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

23

GENERAL MOTORS
MANUFACTURING POLAND

ul. Adama Opla 1
44-121 Gliwice
tel. 032 270 90 00
fax. 032 270 91 00

Zakład Opel Polska w Gliwicach rozpoczął produkcję części w 1998 roku, kiedy to pierwsza Astra Classic opuściła linię montażową zakładu. Dwa lata później Opel Polska, jako jedyny na świecie zakład koncernu General Motors, rozpoczął produkcję Opla Agili. Na terenie zakładu zatrudnionych jest obecnie ponad 2000 pracowników. Gliwicki zakład stosuje najnowocześniejsze systemy produkcyjne, a wysoka jakość jego produktów jest uzyskiwana z uwzględnieniem wpływu produkcji na środowisko naturalne, dlatego też wdrożono "Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Ochroną Środowiska wg norm ISO 9001-2000 i ISO 14001". Zakład składa się z Tłoczni, Wydziału Karoserii, Lakierni, Wydziału Montażu Głównego oraz dwóch głównych działów nie bezpośrednio produkcyjnych: Wydziału Jakości oraz Wydziału Gospodarki Materiałowej. 

Umowa dotyczy staży, które odbywają się cyklicznie, dwa razy
w roku (luty i sierpień).

 

 

24

Grupa Powen-Wafapomp SA
ul. Odlewnicza 1,

03-231 Warszawa

Grupa Powen-Wafapomp SA jest największym w Polsce producentem pomp przemysłowych. Jesteśmy nowoczesną firmą o całkowicie polskim kapitale, ze stabilną pozycją na rynku, ponad stuletnimi tradycjami i bogatym doświadczeniem. Naszą misją jest rozwój techniki pompowej umożliwiający oferowanie odbiorcom rozwiązań optymalnych pod względem technicznym iekonomicznym oraz przyjaznych dla środowiska naturalnego. Jesteśmy zgranym zespołem ludzi, dla których technika pompowa to prawdziwa pasja. Wielu naszych pracowników wywodzi się z rodzin związanych z firmą od kilkudziesięciu lat. Oprócz wieloletniej tradycji naszym atutem jest rozwój nowych konstrukcji. W firmie pracuje stale 40 konstruktorów wyposażonych w najnowsze technologie projektowania. Współpracujemy także z wieloma znakomitościami polskiej nauki. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, w pełni wyposażonymi stacjami prób. Stale inwestujemy w nasze zaplecze produkcyjne, serwisowe i logistyczne. Grupa Powen-Wafapomp SA stawia na stabilną i dobrze dopasowaną do potrzeb klientów ofertę produkcyjną. Dostarczamy urządzenia do elektrowni, elektrociepłowni, hut, kopalń (około 90% pomp w polskich kopalniach pochodzi z naszej firmy), a także zakładów chemicznych i petrochemicznych, cukrowni, zakładów wodociągowych i wielu innych odbiorców. Nasze wyroby znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka niezawodność i sprawdzone rozwiązania. Naszym atutem jest kompleksowość oferty, a także możliwość daleko idącej adaptacji urządzeń ściśle do potrzeb klienta.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

25

GS Sp. z o.o.

ul. Wiśniowa 1

44-144 Żernica

GS SP Z o. o. właściciel marki Jagro (www.jagro.pl) i FlightScope Tennis (www.flightscopetennis.com), już od ponad 10 lat zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę techniczną zawodów sportowych. Swoim klientom oferuje usługi oparte o wiodące technologie pomiarowe stosowane
w sporcie.

Porozumienie o organizacji staży

26

HAGER POLO PRODUKCJA

ul. Fabryczna 10
43-100 Tychy
tel. (032) 324 01 00
fax. (032) 324 01 50

Produkty firmy Hager Polo przeznaczone do budownictwa mieszkaniowego oraz budownictwa użytkowego uzupełniają optymalnie asortyment firm Hager oraz Tehalit. W ofercie znajduje się ponadto szeroki wybór gniazd i łączników, ściemniaczy oraz łączników przeznaczonych do instalacji takich jak żaluzje i rolety.


Do tego asortymentu należy zaliczyć ponadto gniazda teleinformatyczne, RTV i SAT. Dostępne są wersje przeznaczone do montażu na ścianach oraz wewnątrz ścian murowanych (instalacje natynkowe oraz podtynkowe).

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

27

HIPH

ul. Lompy 14

40-040 Katowice

Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa jest organizacją samorządu gospodarczego typu non-profit, powołaną w 1991r. Izba zrzesza producentów i przetwórców stali, przemysły powiązane z hutnictwem a także instytucje usługowe, biura projektowe instytuty naukowo-badawcze i spółki handlowe. Izba stanowi jedyną zorganizowaną reprezentację przemysłu stalowego w Polsce, pełniąc rolę pomostu pomiędzy podmiotami członkowskimi a rządem i władzami regionalnymi.

HIPH gromadzi i przetwarza dane sektorowe, przygotowuje raporty branżowe, opiniuje nowe i nowelizowane akty prawne, promuje stal jako tworzywo i hutnictwo jako nowoczesny przemysł. W ramach Izby pracują zespoły eksperckie (d/s Energetyki, Ochrony Środowiska, Spraw Socjalnych), fora dyrektorów (handlowych, finansowych, technicznych) oraz komisje problemowe. HIPH realizuje działalność wydawniczo-szkoleniową. Z jednakową starannością Izba dba o interes dużych i małych podmiotów członkowskich.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

28

Hydro-Eco-System Sp. z o. o.
ul. Mechaników 9
44-109 Gliwice

Firma HYDRO-ECO-SYSTEM została utworzona w 2009 roku jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynku systemami monitorowania mediów energetycznych oraz obiektów infrastruktury przemysłowej i komunalnej. Jako firma inżynierska rozwiązuje problemy związane z projektowaniem, wykonaniem oraz integracją i wizualizacją pomiarów dla obiektów przemysłowych i komunalnych. Specjalizuje się w systemach monitoringu opartych o sieci Internet/Intranet.

Firma zatrudnia inżynierów o specjalnościach automatyka, informatyka oraz biotechnologia.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk i staży

29

ING BANK ŚLĄSKI SA

ul. Sokolska 34
40-086 Katowice

Zasadniczym celem ING Banku Śląskiego, wynikającym z jego strategii, jest rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta.

Firma oferuje wile możliwości rozwoju, w tym Program AMBASADOR. Program Stażowy Challenging IT.

Porozumienie o współpracy, w tym organizacji praktyk i staży

30

Inter-Deventer sp. z o.o.

Ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego 184

41-200 Sosnowiec

Deventer od 44 lat jest przedsiębiorstwem przodującym w dziedzinie projektowania i wytwarzania profili uszczelniających do okien i drzwi. W czterech zakładach produkcyjnych Niemczech, Holandii, Polsce i Rosji przekształca systematycznie rozwijane doświadczenie w wysokiej jakości rozwiązania konstrukcyjne


i technologiczne. Inter Deventer jest od 14 lat partnerem polskich producentów okien i drzwi. Stosując i doskonaląc od 13 lat system zarządzania jakością ISO 9001 gwarantuje, że na każdym etapie od projektowania uszczelki, poprzez produkcję do obsługi klientów zachowana jest wysoka, powtarzalna jakość pracy.

Porozumienie w sprawie organizacji staży

31

Interplast sp. z o.o.

Ul. Strefowa 29

43-109 Tychy

Firma wprowadza nowe zastosowania oraz techniki obróbki tworzyw sztucznych. Współpracując ściśle z inżynierami oraz projektantami Klientów, jak również z instytutami i biurami konstrukcyjnymi, tworzy produkty przyszłości korzystając z możliwości tkwiących w tworzywach sztucznych oraz nowoczesnych technologiach. Atuty:

  • Projektowanie i produkcja części wytwarzanych z tworzyw sztucznych metodą wtrysku materiałów termoplastycznych i termoutwardzalnych
  • Projektowanie funkcjonalnych systemów
  • Zarządzanie projektowe koordynujące wiele podmiotów
  • Perfekcyjne przetwórstwo z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych

 

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

32

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL sp. z o.o.

Ul. Sarni Stok 93

43-300 Bielsko-Biała

BOSMAL specjalizuje się w wykonywaniu prac badawczo – rozwojowych oraz produkcyjnych na zlecenia krajowych i zagranicznych firm, głównie motoryzacyjnych. Instytut dysponuje nowoczesną aparaturą badawczo-pomiarową służącą do prowadzenia prac badawczych oraz prac konstrukcyjno-obliczeniowych w dziedzinie budowy samochodów.

BOSMAL posiada bogate doświadczenie w zakresie współpracy zarówno z finalnymi producentami samochodów, jak również z zakładami kooperującymi, produkującymi części i zespoły do montażu głównego oraz na rynek wtórny.

Porozumienie o współpracy

33

INTERSIEĆ ANDRZEJ SZANDAŁA

Ul. Karola Goduli 36

41 – 703 Ruda Śląska

Firma „INTERSIEĆ" powstała w 2007 roku, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na profesjonalne wdrożenie i zarządzanie realizacją projektów informatycznych. Jej działalność opiera się na metodologicznym rozwiązywaniu problemów biznesowych. Fundament zespół specjalistów z branży informatyki i zarządzania. Doświadczenie zawodowe pracowników oparte jest o kilkuletnią pracę w działach IT firm z branży finansowej, telekomunikacyjnej, badawczo-rozwojowej, edukacyjnej i naukowej.

Świadczy usługi informatyczne oparte o metodologię zarządzania projektami PRINCE 2 i Scrum. Posiada bardzo duże doświadczenie w realizacji projektów informatycznych w oparciu o oprogramowanie osCommerce, Moodle i Mantis.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

34

JCommerce SA
ul. Kościuszki 112

40 – 519 Katowice

JCommerce SA to nowoczesna firma informatyczna nastawiona na realizację potrzeb klientów przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Oferta firmy obejmuje: Business Intelligence, Szkolenia BI, Outsourcing IT, Rozwiązania /Systemy portalowe, Systemy mobilne SFA - Trade Marketing System, Rozwiązania dedykowane.Swoim pracownikom wysoko stawia poprzeczkę. Chce współpracować z tymi, którzy w obliczu problemu zamiast powiedzieć "nie wiem jak to rozwiązać" powiedzą "dowiem się jak to rozwiązać".

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk i staży

35

Johnson Controls
International
Sp. z o.o.

ul. Świerczyniecka 7

43 - 150 Bieruń

tel. 032 325 33 10

Johnson Controls jest jednym z wiodących dostawców komponentów dla przemysłu samochodowego. Obecnie w Polsce firma posiada trzy zakłady produkcyjne branży motoryzacyjnej: zakład w Bieruniu, Siemianowicach Śl. oraz w Żorach. Zakład w Bieruniu, istniejący od 2003 roku zatrudnia obecnie ok. 600 pracowników, zajmuje się produkcją foteli samochodowych dla Fiata Panda i 500, oraz Opla Zafira i Astra, a od 2008 również w Fordzie Ka. Produkcja w zakładzie zorganizowana jest w systemie JIT, według najnowszych standardów. W 2006 r. zakład uzyskał certyfikacje zintegrowanego systemu zarządzania wg ISO/TS 16949, ISO 18001 i ISO 14001. W ciągu całego akademickiego roku firma oferuje studentom możliwość odbycia praktyk, a także stałej współpracy z firmą na zasadzie umów cywilno-prawnych. Najlepsi po ukończeniu studiów mają szansę na pełnoetatowe zatrudnienie, ciągłe podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie języków obcych.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

36

Joy Maszyny Górnicze Sp. z o.o.

ul. Murarska 20

43 - 100 Tychy

tel. 032 776 28 00

Firma Joy Maszyny Górnicze Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiego koncernu Joy Global Inc., - światowego lidera w produkcji maszyn i urządzeń dla górnictwa podziemnego. W Polsce firma działa od 1992 roku, łącząc z powodzeniem doświadczenie firm brytyjskich i amerykańskich w projektowaniu, produkcji maszyn i urządzeń dla górnictwa z praktyczną znajomością specyfiki polskich kopalń. Zakres działania firmy to produkcja przenośników zgrzebłowych oraz doradztwo techniczne. Siedzibą firmy jest nowo wybudowana fabryka w Katowickiej Strefie Ekonomicznej w Tychach. Aktualnie jest zatrudnionych 120 pracowników w tym ok. 30 inżynierów w działach: konstrukcyjnym, rozwoju, serwisu, produkcji, handlowym, kontroli jakości oraz logistyki. Ze względu na ciągły rozwój firma poszukuje nowych pracowników inżynieryjno - technicznych.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji staży

37

Kirchhoff Polska Assembly
Sp. z o.o.

ul. Alfreda Nobla 3
44-109 Gliwice

Utworzone w 2004 roku przedsiębiorstwo Kirchhoff Polska Assembly Sp. z o.o. należy do niemieckiego koncernu Kirchhoff Automotive posiadającego 17 zakładów w 9 krajach, w tym m.in. w Niemczech, Portugalii, Irlandii, Meksyku i Chinach. W Polsce firma posiada cztery zakłady: dwa w Mielcu oraz dwa w Gliwicach zlokalizowane na terenie Zakładów Mechanicznych BUMAR Łabędy i na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Podstrefa Gliwice. W gliwickich fabrykach produkowane są metalowe części do struktur nadwozi samochodowych dla takich Klientów jak: General Motors, Ford, BMW, Skoda i Faurecia. Procesy technologiczne obejmują spawanie, zgrzewanie oraz klinczowanie.

Dodatkowo w tym roku w zakładzie zlokalizowanym na terenie KSSE uruchomiono malarnię KTL - linię zanurzeniowego powlekania kataforetycznego metalowych podzespołów.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

38

Kopex S. A.

Ul. Grabowa 1
40-172 Katowice
Tel. 32 604 70 00
fax. 32 604 71 00

Kopex S. A. zajmuje się kompleksową organizacją przedsięwzięć międzynarodowych obejmującą min. eksport maszyn i urządzeń, eksport specjalistycznych usług górniczych i budowlanych, konsulting, realizacja inwestycji i modernizacja obiektów górniczych, energetycznych i innych, eksport węgla i innych surowców oraz koksu, obsługa strony handlowo - finansowej i technicznej transakcji. Kompleksową organizacją przedsięwzięć na rynku krajowym, w tym: obrót energią elektryczną, obrót paliwami ciekłymi, handel węglem i wyrobami hutniczymi, budowa oczyszczalni ścieków i wysypisk odpadów, budownictwo mieszkaniowe i obsługa nieruchomości, obrót towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa Państwa.

W skład grupy kapitałowej wchodzą takie spółki jak: Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne S.A.,  KOPEX - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A., WAMAG S.A, KOPEX EQUITY Sp. z o. o., KOPEX Construction, Autokopex, TAGOR S.A., KOPEX FAMAGO Sp. z o.o., DOZUT-TAGOR Sp. z o.o., Hansen Safety and Power, Zakład Elektroniki Górniczej "ZEG" S. A.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

39

 

Kosmepol Sp. z o.o.

Ul. Warszawska 21
05-805 Kanie
tel. 22 738 03 00
fax
22 738 04 00

 

L'Oréal, od niemal wieku, angażuje swoją wiedzę i energię w tworzenie kosmetyków. Z pełną świadomością wykorzystujemy nasze doświadczenie i możliwości badawcze pracując dla zapewnienia piękna i dobrego samopoczucia kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

40

Lear Corporation Poland II Sp. z o.o.
ul. Serdeczna 40
43-100 Tychy

Światowy dostawca komponentów wyposażenia wnętrz samochodów. W Polsce znajduje się 5 zakładów produkcyjnych, największy – zajmujący się produkcją poszyć – w Tychach. Firma zatrudnia min. inżynierów o specjalizacji mechanika, logistyka, zarządzanie jakością, zarządzanie produkcją, informatyków, specjalistów ds. sprzedaży i zakupów. Bardzo dużą wagę przywiązuje do znajomości języka angielskiego.

Firma przez cały rok oferuje możliwość odbycia praktyki we wszystkich działach firmy. W toku praktyk studenci mają do czynienia z technologią i produktami, ciągle doskonalonymi na najwyższym światowym poziomie. Najlepsi studenci zyskują szansę na stałe zatrudnienie.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

41

LGBS

ul. Toszecka 101

44-100 Gliwice

 

LGBS Polska Sp. z o.o. jest firmą realizującą projekty informatyczne dla klientów korporacyjnych. Spółka została założona z końcem 2004 roku i od tego czasu drogą organicznego rozwoju osiąga stały wysoki wzrost zatrudnienia, obrotu i zysku, czego wynikiem jest obecny ponad 300 osobowy zespół współpracujących inżynierów, realizujących projekty programistyczne jednocześnie dla kilkudziesięciu klientów z kraju i zagranicy. Osiągnięcia spółki zostały uznane w najbardziej znaczących rankingach skutkując np. 6 pozycją pod względem wzrostu w najnowszym zestawieniu Computerworld TOP 200 czy też laurem Gazeli Biznesu 2011 (z 53 miejscem na 3800 sklasyfikowanych firm z całej Polski).

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

42

 

Magneti Marelli Exhaust System Polska

Ul. Gen. Zaruskiego 11

41-200 Sosnowiec

 

Magneti Marelli jest włoską firmą produkującą części do samochodów - Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Iveco. Produkuje takie części jak - kierownice, lusterka, deski rozdzielcze, elementy ukł. wydechowego.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

43

 

Marcotran Polska sp. z o.o.

Ul. Poznańska 9

44-120 Pyskowice

 

Firma z branży transportu samochodowego.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

44

 

MATBUD Materiały Budowlane
44-100 Gliwice ul. Andersa 20

Firma MATBUD Materiały Budowlane to  prężnie rozwijającą się firma z bogatym doświadczeniem rynkowym założona  w lipcu  1992 roku  przez  obecnego prezesa Kazimierza Kulę. Od tego okresu nieprzerwanie i wciąż poszerzając grono swoich klientów MATBUD  działa na rynku śląskim. Firma posiada dwa salony sprzedażowe w Gliwicach na ul. Pszczyńskiej 133 oraz na  ul. Andersa 20, które obecnie są rozbudowywane i modernizowane.

Domeną działalności jest sprzedaż hurtowa i detaliczna wyspecjalizowanych   materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz a w szczególności: materiałów budowlanych, łazienek, izolacyjnych, sanitarnych, stolarki drzwiowej i okiennej, materiałów dachowych, płytek ceramicznych itp. Firma posiada własny lekki i ciężki transport, mechaniczny załadunek i rozładunek, projektowanie łazienek oraz montaż stolarki.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk studenckich i staży

45

Merawex Sp. z o.o.

Ul. Toruńska 8

44-122 Gliwice

Spółka MERAWEX od momentu założenia w 1989 roku, zajmuje się konstruowaniem i produkcją  zasilaczy impulsowych. Od początku swojej działalności opracowaliśmy kilkaset typów różnych zasilaczy dedykowanych do zasilania urządzeń w telekomunikacji, automatyce przemysłowej, energetyce i systemach zabezpieczeń.

Obecnie MERAWEX należy do wiodących polskich producentów urządzeń zasilających i systemów gwarantowanego zasilania, a w dziedzinie zasilaczy dźwiękowych systemów ostrzegawczych (DSO) oraz zasilaczy do urządzeń sygnalizacji i automatyki pożarowej firma jest krajowym liderem.

Koncentrując się na zasilaczach, MERAWEX poszerza swoją ofertę o wyroby szeroko rozumianej elektroniki przemysłowej, elektromechaniki, a nawet elementy mechaniczne. Systematycznie wzrasta oferta usług i towarów handlowych. Rozwojowi oferty towarzyszy dążenie do zapewnienia jak najbardziej kompleksowej i zintegrowanej obsługi klienta, zarówno przed jak i po realizacji dostawy.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

46

MOSTOSTAL ZABRZE HOLDING S. A.

ul. Wolności 191
41-800 Zabrze
tel. 32 373 42 34
fax. 32 373 43 58

 

Grupę Kapitałową Mostostal Zabrze Holding S. A. tworzy, poza Spółką Dominującą, 12 spółek wyspecjalizowanych w różnych branżach od projektowania poprzez produkcję i montaż konstrukcji stalowych i aluminiowych, wykonywanie robót ogólnobudowlanych po montaż urządzeń i instalacji technologicznych.

Firma obsługuje sektory: budownictwo przemysłowe (przemysł petrochemiczny, chemiczny, hutniczy, koksowniczy, maszynowy, motoryzacyjny, materiałów budowlanych, spożywczy), energetyka, budownictwo związane z ochroną środowiska, obiekty użyteczności publicznej, budownictwo mostowe. Mostostal Zabrze posiada oddziały zagraniczne (Niemcy, Czechy, Holandia).

Firma oferuje zatrudnienie dla studentów, absolwentów wydziału budownictwa, mechanicznego technologicznego, inżynierii środowiska i energetyki.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

47

 

NAGEL POLSKA Sp. z o.o.
ul. Żeromskiego 16
64-200 Wolsztyn

Nagel-Group jest znaczącym usługodawcą w dziedzinie logistyki produktów spożywczych w Europie. Każdemu klientowi gwarantuje niezawodność, elastyczność, punktualność oraz najwyższą jakość.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

48

OPA - ROW Sp. z o.o.

ul. Rymera 40 C
44-270 Rybnik
tel.: (032) 739 83 81
fax.(032) 422 27 44

OPA-ROW Sp. z o.o. od 1962 roku rozwija i prowadzi działalność polegającą na świadczeniu kompleksowych usług projektowych, montażowych, pomiarowo-rozruchowych i serwisowych w zakresie: elektroenergetyki, automatyki i ochrony środowiska. Firma zatrudnia wysokokwalifikowaną, doświadczoną kadrę inżynieryjno-techniczną oraz posiada własną bazę sprzętową, magazynową i laboratoryjną.

Firma stosuje procedury systemu zapewnienia jakości według normy EN ISO 9001:2000, potwierdzone certyfikatem jakości wystawionym przez firmę NIS Zertifizierungs - und Umweltgutachter GmbH w zakresie działalności:


- Projektowanie, montaż i rozruch urządzeń i instalacji elektroenergetycznych, automatyki przemysłowej, elektrycznych układów napędowych.
- Projektowanie i produkcja urządzeń technicznych.
- Badania i pomiary urządzeń technicznych, procesów technologicznych i stanu środowiska.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

49

 

Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach

Ul. Graniczna 29

40-017 Katowice

Państwowa Inspekcja Pracy jest organem powołanym do sprawowania nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, w szczególności przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów dotyczących legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej w zakresie określonym w ustawie.

Porozumienie o współpracy

50

PATENTUS SA

Ul. Górnośląska 11

43-200 Pszczyna

Od 1996 roku PATENTUS S.C. prowadzi działalność w zakresie:

• remontów maszyn i urządzeń górniczych,

• produkcji specjalistycznych urządzeń dla górnictwa,

• produkcji urządzeń w oparciu o własne rozwiązania techniczne,

• handlu wyrobami hutniczymi,

• wykonawstwa konstrukcji stalowych,

• obrotu wierzytelnościami spółek węglowych,

• handlu materiałami biurowymi, opakowaniami foliowymi
i papierowymi,

• salonu sprzętu spawalniczego i odzieży ochronnej.

 

W 1997 roku została zawiązana PATENTUS Spółka Akcyjna. Kontynuuje ona działalność swojej poprzedniczki i bardzo intensywnie się rozwija.

 

Oprócz w/w dziedzin działalności, PATENTUS S.A. prowadzi również:

• pośrednictwo w sprzedaży usług i towarów przemysłowych
i konsumpcyjnych,

• usługi finansowe nie wymagające koncesji i zezwoleń,

• Import i eksport artykułów konsumpcyjnych i przemysłowych pochodzenia krajowego i zagranicznego.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

51

Plastic Omnium Auto Exteriors

Tulipan Park Gliwice, Budynek D
Al. Jana-Nowaka-Jezioranskiego 1
44-164 Kleszczów

Plastic Omnium w połowie 2010 roku otworzyła drugie centrum produkcyjne w Polsce na terenie strefy przemysłowej Tulipan Park w Gliwicach. Nowy zakład, który wybudowano na działce o powierzchni 45 000 m2 posiada 14 500 m2 hali z przeznaczeniem na produkcję zderzaków tylnych i przednich dla europejskich producentów OEM, takich jak Opel czy Skoda. Zakład znajduje się w odległości 7 km od zakładów General Motors oraz 285 km od zakładów Skoda w Republice Czeskiej.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

52

 

Pol-Eko Aparatura Spółka Jawna

Ul. Kokoszycka 172C

44-300 Wodzisław Śląski

 

Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 1990 roku. Początkowo firma zajmowała się dystrybucją urządzeń firmy WTW, dynamiczny rozwój w kolejnych latach pozwolił na wprowadzenie do oferty nowoczesnych szaf termostatycznych, chłodziarek oraz aparatów do poboru prób własnej produkcji. POL-EKO-APARATURA to nowoczesne przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i handlem wysoko wyspecjalizowanej aparatury kontrolno–pomiarowej. Ceniąc oczekiwania i wymagania ustawicznie dąży do rozwoju i doskonalenia oferty, czego dowodem jest wdrażanie nowych systemów oraz rozwój zgodny ze światowymi normami.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

53

Polimex – Mostostal S. A.

Ul. Czackiego 15/17

00-950 Warszawa

Polimex-Mostostal to lider polskiego sektora inżynieryjno-budowlanego mogący poszczycić się 60-letnią historią działania. Oferujemy unikalny i komplementarny zakres usług budowlano-montażowych świadczonych na zasadach generalnego wykonawstwa dla sektorów: naftowego i gazowego, chemicznego i petrochemicznego, ochrony środowiska, energetyki, budownictwa przemysłowego, drogowego, kolejowego, i ogólnego.

Specjalizujemy się też w produkcji urządzeń energetycznych i pieców technologicznych, wielkoprzemysłowych konstrukcji metalowych oraz krat pomostowych. Polimex-Mostostal słynie z nowoczesnych systemów zabezpieczeń antykorozyjnych oraz serwisu urządzeń przemysłowych w branży naftowej i energetycznej. Prowadzimy też działalność deweloperską. Polimex-Mostostal notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i należy do indeksu WIG20.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

54

Pracownia Architektury Atelier Starzak Strebicki

Ul.Botaniczna 14

60-568 Poznań

Jesteśmy młodą pracownią arhcitektoniczno-urbanistyczną z siedzibą w Poznaniu. Po wieloletniej pracy dla Korteknie Stuhlmacher Architecten (www.kortekniestuhlmacher.nl) w Rotterdamie i architecten de vylder vinck taillieu (www.architectendvvt.com) w Gandawie otworzyliśmy własne studio projektowe. Czerpiąc inspiracje z doświadczenia jakie zdobyliśmy podczas pracy w Belgii ora Holandii, staramy się zdefiniować swoją pozycję jako architektów/urbanistów w polskim kontekście. Obecnie pracujemy nad projektami w Polsce oraz w Belgii.

Do naszej pracowni architektury w Poznaniu poszukujemy studentów na min. 3 miesięczne praktyki. Jako stażysta będziesz uczestniczyć we wszystkich etapach procesu projektowania. Jeśli jesteś zainteresowany i entuzjastyczny, potrafisz kreatywnie myśleć i posiadasz umiejętność pracy nad projektami w skali zarówno architektonicznej jak i urbanistycznej zgłoś się już dziś.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

55

 

Procom sp.j.

Ul. Wilsona 12

33-100 Tarnów

 

Firma Procom powstała w 1994 roku w Tarnowie. Zajmuje się kompleksową automatyzacją obiektów przemysłowych. Klienci to firmy branży energetycznej, ciepłownictwa oraz przemysłu chemicznego.

Energetyka jest specjalnością zakładu. W ramach tej dziedziny firma wykonuje między innymi:

·        Projektowanie

·        Kompletacja aparatury AKPiA

·        Prefabrykacja szaf sterowniczych, zasilających, skrzynek obiektowych

·        Dostawa i oprogramowanie sterowników

·        Uruchomienie układów automatyki

·        Montaż obiektowy

Aktualnie prowadzone są projekty zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Do obsługi tak dużych przedsięwzięć stworzone zostało własne oprogramowanie narzędziowe pomagające w projektowaniu układów PiA.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

56

PROINTEGRA SPÓŁKA AKCYJNA

Ul. Bpa H.Bednorza 2A-6,

40-384 Katowice

ProIntegra SA jest jednym z czołowych polskich dostawców specjalistycznych usług informatycznych w obszarze infrastruktury informatycznej, aplikacji biznesowych oraz doradztwa, konsultingu i wsparcia technicznego.

Koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań poprawiających efektywność funkcjonowania środowiska IT i doskonalących procesy biznesowe dla średnich i dużych przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki, głównie z obszaru paliwowo-energetycznego, telekomunikacyjnego i bankowego, a także dla sektora administracji publicznej.

Specjalnością firmy są realizacje projektów o dużej i bardzo dużej skali oraz wysokim stopniu złożoności technicznej, przynoszące wymierne korzyści ekonomiczne, dlatego swoją ofertę kierujemy głównie do wymagających Klientów, podejmujących wyzwania związane nowoczesną technologią, nie bojących się zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie planowania i projektowania usług IT, wdrożeń, eksploatacji oraz utrzymania systemów informatycznych.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

57

 

Pronar sp. z o.o.

Ul. Mickiewicza 101A

17-210 Narew

 

PRONAR Sp. z o.o., z siedzibą w Narwi (woj. podlaskie), jest wiodącym producentem maszyn rolniczych w Polsce i na świecie. Historia firmy PRONAR to przede wszystkim jej dynamiczny rozwój - przekształcenie z małej firmy w jedno z największych przedsiębiorstw produkcyjno-handlowych w Polsce, zatrudniających blisko 1600 osób. Produkcja prowadzona jest w kilku fabrykach zlokalizowanych w województwie podlaskim m.in. w Narwi, Strabli, Narewce i Siemiatyczach. Plany inwestycyjne zakładają otwarcie kolejnych zakładów wyspecjalizowanych w konkretnym segmencie maszyn. Siła sukcesu marki z Narwi to przede wszystkim profesjonalizm i zaangażowanie pracowników kadry kierowniczej a także całej załogi, nowoczesne metody produkcji, najwyższe standardy jakości, innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz bogaty i oryginalny asortyment.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

58

 

 

PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW
I KANALIZACJI Sp. z o.o.

Ul. Pod Lasem 62
44-200 Rybnik
tel. 32 424 95 99
fax. 32 424 96 44

 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem użyteczności publicznej, zabezpieczającym potrzeby lokalnej ludności w zakresie zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Ponadto świadczy usługi w zakresie projektowania, wydawania warunków technicznych i uzgodnień rozwiązań  projektowych, budowy i modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej, nadzoru technicznego i odbioru przyłączy, czyszczenia oraz przeglądu kanalizacji, wywożenia ścieków za zbiorników bezodpływowych, wykonywania badań laboratoryjnych wody i ścieków.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

59

 

Randstad Polska sp. z o.o.

ul. Górnych Wałów 7

44-100 Gliwice

 

Randstad jest wiodącą na polskim rynku agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. W Polsce istniejemy od 1994 r. Posiadamy wyspecjalizowane jednostki, zajmujące się rekrutacją w określonych obszarach:

Randstad - rekrutacja pracowników stałych i tymczasowych na stanowiska administracyjno-biurowe, produkcyjno-magazynowe, sprzedażowe, contact center

Randstad Engineering - rekrutacja menedżerów z obszaru produkcji, łańcucha dostaw i budownictwa

Randstad Finance - rekrutacja specjalistów i menedżerów z obszaru finansów i księgowości

Randstad Technologies - rekrutacja specjalistów i menedżerów z obszaru informatyki oraz z pogranicza informatyki i biznesu.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

60

Saint-Gobain Construction
Products Polska Sp. z o.o.

ul. Okrężna 16
44-100 Gliwice
tel.: (032) 339 63 00
faks: (032) 339 64 44

Grupa SAINT-GOBAIN to międzynarodowa grupa kapitałowa i jedna ze stu czołowych światowych korporacji zajmująca się produkcją, przetwórstwem i dystrybucją materiałów (szkła, materiałów budowlanych i technologicznych np. ceramiki, tworzyw sztucznych, metali powlekanych itp.).
ISOVER – światowy lider branży izolacyjnej, od 65 lat marka producentów izolacji w grupie SAINT-GOBAIN wytwarzających produkty termoizolacyjne.

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o z siedzibą w Gliwicach wchodzi w skład międzynarodowej grupy SAINT-GOBAIN, reprezentując, wraz z innymi firmami branży izolacyjnej, światowego lidera w branży - markę ISOVER.

W programie praktyk mogą wziąć udział przede wszystkim studenci kierunków technicznych, którym oferujemy interesujący program praktyk pod okiem wyznaczonego Opiekuna. Firma daje możliwość odbycia praktyk przez cały rok, w następujących działach: Produkcja, Utrzymanie Ruchu, Laboratorium, Logistyka, Zakupy, Personalny, Promocja i Komunikacja, Rozwój Produktu.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

61

SKOK „Śląsk”

Ul. Kokota 169

41-700 Ruda Śląska

Celem SKOK "Śląsk" jest dążenie do tego, by zapewnić swoim Klientom wysoki poziom obsługi i jakości realizowanych usług. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa "Śląsk" dąży do skutecznego i efektywnego wdrożenia i stosowania systemu zarządzania jakością oraz jego doskonalenia tak, aby stale podnosić poziom zadowolenia klientów SKOK, tj. jej członków oraz pracowników, a także umacniać swoją pozycję na rynku usług finansowych - zwiększać swoją konkurencyjność. W strukturze ruchu skokowskiego SKOK "Śląsk" klasyfikowany jest na jednym z czołowych miejsc, gwarantując swoim członkom niezależność i bezpieczeństwo finansowe.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

62

TELEKOMUNIKACJA POLSKA S. A.

ul. Twarda 18
00-105 Warszawa 
tel. 22 527 00 00
fax. 22 527 01 27

Telekomunikacja Polska S. A. jest największą grupą telekomunikacyjną w Europie Środkowej. W skład Grupy wchodzą m.in. PTK Centertel - Operator sieci telefonii komórkowej Orange, serwis internetowy Wirtualna Polska, a także TP Internet - firma zapewniająca nowoczesne rozwiązania internetowe. TP jest częścią światowej grupy telekomunikacyjnej France Telecom. Firma działa na rynku telefonii stacjonarnej, transmisji danych, telefonii komórkowej i Internetu. Oferuje też specjalistyczne usługi w zakresie radiokomunikacji, telefonii przywoławczej radiotelefonii i łączności dyspozytorskiej. TPSA dba o stały rozwój, wprowadzamy nowe usługi i produkty, wyprzedzamy oczekiwania naszych klientów, aby zdobywać ich od nowa każdego dnia.Podstawową działalnością TP jest świadczenie usług telekomunikacyjnych. Realizacja celu wymaga sprawnego funkcjonowania wszystkich działów firmy, od sprzedaży i obsługi klienta, po wsparcie techniczne, informatyczne, działy ekonomiczne oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wszyscy pracujemy również nad poprawą jakości obsługi oraz zwiększeniem satysfakcji klientów z oferowanych usług. Od 2003 roku TP plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych pracodawców w rankingu AIESEC "Pracodawca Roku".

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

63

Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o.

Ul. Przemysłowa 2C

44-200 RYBNIK

TENNECO jest firmą produkcyjną o zasięgu globalnym, rocznym obrocie ponad 6 miliardów dolarów, zatrudniającą 19 000 pracowników na całym świecie. Firma jest jednym z największych światowych projektantów, producentów i dystrybutorów systemów kontroli jazdy i układów kontroli emisji spalin na rynek wyposażenia fabrycznego i części zamiennych. Produkty Tenneco są sprzedawane pod znanymi na całym świecie znakami firmowymi: Monroe®, Walker®, Gillet®. Nasi odbiorcy to uznani w świecie producenci samochodów m. in. GM, Renault, Ford, Mazda, Suzuki, Volvo, Toyota, Audi.

Fabryka Tenneco w Rybniku produkująca układy wydechowe zatrudnia ponad 1000 osób. W Rybnickim Centrum Inżynieringu funkcjonuje nowoczesny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy umożliwiający testowanie układów wydechowych.   Ośrodek zatrudnia 90 inżynierów i planowany jest dalszy jego rozwój. Między innymi powstanie nowoczesna hamownia silnikowa.

W obu zakładzie istnieje możliwość odbycia praktyk i staży w ramach projektu „Młoda Kadra”. Po przejściu przez proces rekrutacji kandydaci kierowani są do wybranych działów. Firma oferuje także możliwość wsparcia w przygotowaniu prac magisterskich w oparciu o różne aspekty działalności Tenneco.

Porozumienie
o współpracy

64

TENNECO AUTOMOTIVE
EASTERN EUROPE Sp. z o.o.

ul. Bojkowska 59 B
44-100 Gliwice
tel. 32 338 51 04/00
fax. 32  230 29 61

Tenneco jest jednym z największych, przodujących producentów
i dostawców komponentów oraz systemów na rynku motoryzacyjnym na świecie. Profil firmy opiera się na projektowaniu, produkcji oraz dystrybucji różnorodnych produktów: systemów kontroli emisji spalin (układy wydechowe) - Walker®, Gillet™ i Fonos™ oraz systemów kontroli trakcji (amortyzatory) - Monroe®, Clevite® Elastomers, Fric Rot™. Amortyzatory Tenneco trafiają do znanych i renomowanych odbiorców, jak Renault, Ford, Suzuki, Mazda, GM, Dacia, Fiat i Volvo. W 2001 roku w Gliwicach zostało otwarte EEEC – Eastern European Engineering Center (Centrum Techniczno-Rozwojowe). Zatrudniono wówczas pierwszych 7 inżynierów. Obecnie w EEEC pracuje ponad sześćdziesiąt osób. Kadra inżynierska zatrudniona w Centrum jest znana i ceniona w całej Europie ze względu na liczne projekty realizowane przy użyciu najnowszych technologii, metod, symulacji i narzędzi inżynierskich. Inżynierowie z Centrum zajmują się zarządzaniem projektami, inżynierią produktów i komponentów oraz przygotowaniem i testowaniem prototypów.

 

Praktyki można realizować w działach: Utrzymania Ruchu, Logistyki i Zakupów, Technicznym, Jakości oraz w Centrum Techniczno - Rozwojowym.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

65

 

Timken Polska Sp. z o.o.

Ul. Gen. Grota-Roweckiego 130

41-200 Sosnowiec

 

Jeden z największych na świecie producentów łożysk, stali oraz produktów i usług pokrewnych.

Porozumienie w sprawie organizacji praktyk

66

TRACTEBEL ENGINEERING S.A.

Ul. Dulęby 5

40-833 Katowice

 

Tractebel Engineering S.A. specjalizuje się w usługach dla gospodarki wodno-ściekowej i dla energetyki. Mamy doświadczenie w świadczeniu usług obejmujących wszystkie fazy realizacji przedsięwzięć: doświadczenie w projektowaniu, ocenach oddziaływania na środowisko, opracowywaniu studiów wykonalności, przygotowaniu dokumentów przetargowych i przeprowadzaniu przetargów, ocenach racjonalności przedsięwzięć inwestycyjnych, ocenach i studiach ekonomicznych, analizach finansowych, weryfikacji i planowaniu budżetów, wykonywaniu usług jako Inżynier Kontraktu. Nasze doświadczenie obejmuje także opracowania i doradztwo w zakresie wdrożenia systemów zarządzania.

Polityka zatrudnienia naszej firmy polega na angażowaniu pracowników dynamicznych i doświadczonych oraz szkoleniu ich w Belgii lub innych krajach gdzie Tractebel Engineering / GDF SUEZ prowadzi swoje działania. Dzięki temu firma jest w stanie zaproponować zespoły profesjonalistów zdolne do konkurowania na międzynarodowych rynkach konsultingowych i do podejmowania skomplikowanych zadań.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk

67

Zakład Produkcji Specjalnej
BUMAR – ŁABĘDY S.A.

ul. Mechaników 9

44 - 109 GLIWICE

Zakład Produkcji Specjalnej BUMAR - ŁABĘDY Sp. z o.o. z dniem 30.12.2002r został wyodrębniony z ZM "Bumar-Łabędy" S. A. jako samodzielna Spółka zależna z o.o.

Główną działalnością firmy jest produkcja urządzeń i maszyn budowlanych dla różnych branż przemysłu oraz sprzętu pancernego dla potrzeb wojska i na eksport.

Zakład wykonuje również obróbkę mechaniczną detali w płaszczyźnie o wymiarach 9000mm x 3000mm i ciężarze 50Mg.

Porozumienie w sprawie współpracy i organizacji praktyk i staży

 

 

Osoby zainteresowane odbywaniem praktyki prosimy o przesłanie na adres kariera@polsl.pl aktualnego CV oraz podania o przyjęcie na praktykę do danej firmy (podanie powinno być zredagowane w formie tekstowej a nie tabelarycznej i zaadresowane na konkretną firmę!).
 

W podaniu powinny się znaleźć następujące informacje:

 

KAŻDY PRAKTYKANT ZOBOWIĄZANY JEST DO POSIADANIA UBEZPIECZENIA OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW. POLISA MUSI BYĆ AKTUALNA PRZEZ CAŁY OKRES TRWANIA PRAKTYKI

 

 

Staże dla studentów i absolwentów odbywają się cyklicznie.
Informacji o kolejnym naborze należy poszukiwać w biurowych aktualnościach!