Data: 26.04.2018

Wakacyjny staż studencki VELUX w Danii

Nagroda - dwumiesięczna praktyka w Danii.
Nagrodą w konkursie jest dwumiesięczna praktyka studencka (1 sierpnia?28 września 2018) w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy VELUX w Horsholm koło Kopenhagi. Jest to szansa na uzyskanie cennej wiedzy na temat ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne rozwiązań w architekturze. Stażysta przez dwa miesiące pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX pod kierunkiem doświadczonych architektów.
W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie. Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia dwumiesięcznego stażu, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także kieszonkowe ustalone przez organizatora.

Idea konkursu opiera się na promowaniu studentów architektury i propagowaniu wśród nich najnowszej wiedzy na temat kologicznych, wykorzystujących światło dzienne, rozwiązań w architekturze. Program stażowy VELUX cieszy się wysoka renomą, którą budują jego uczestnicy. Na przełomie lat brali w nim udział najlepsi polscy architekci np. Łukasz Pastuszka, współwłaściciel biura "MOOMOO", które w 2009 r. magazyn "Wallpaper" uznał za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Harmonogram konkursu:

- Zakończenie procesu przyjmowania aplikacji: 27 maja 2018 r.
- Rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami: 14 czerwca 2018 r.
- Ogłoszenie wyników rekrutacji: 22 czerwca 2018 r.
- Praktyka zawodowa w Danii: 1 sierpnia - 28 września 2018 r.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://www.velux.pl/staz